1 / 0

Włodarczyk i Krukowski najlepsi w mityngu IAAF w Madrycie

Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa) rzucając 76.17 triumfowała w mityngu IAAF World Challenge w Madrycie. Drugie miejsce w konkursie zajęła Joanna Fiodorow, piąta była Malwina Kopron. W rzucie oszczepem zwyciężył Marcin Krukowski.

Włodarczyk po słabszym otwarciu sezonu wraca na zwycięski szlak. Po triumfie w Ostrawie teraz polska mistrzyni świata była najlepsza w mityngu rozegranym w stolicy Hiszpanii. Na madryckim stadionie zawodniczka Skry w najdalszej próbie osiągnęła odległość 76.17 i poprawiła rekord imprezy. Drugie miejsce zajęła w piątkowy wieczór Joanna Fiodorow (73.46), a piąta była Malwina Kopron (71.72).

Dzięki triumfowi w Madrycie Włodarczyk została liderką IAAF Hammer Throw Challenge. Po piątkowych zawodach Polka wyprzedza w klasyfikacji cyklu swoją pogromczynię z 64. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego – Amerykankę Gwen Berry – o blisko 5 metrów.

Stabilną i wysoką formę prezentuje Paulina Guba. Po udanym starcie w Szwecji tym razem zawodniczka AZS-u UMCS Lublin pchnęła 18.81 (drugi wynik w karierze) i uległa jedynie Niemce Christinie Schwanitz – mistrzyni świata z Pekinu uzyskała w Madrycie 19.02. Szóste miejsce w konkursie zajęła natomiast druga z Polek, czyli Klaudia Kardasz (17.58).

W zmaganiach oszczepników Marcin Krukowski w czwartej kolejce zapewnił sobie wygraną rzucając 79.23.

Sofia Ennaoui zajęła drugie miejsce w biegu na 1500 metrów z czasem 4:02.93 – to jej drugi wynik w karierze i czwarty rezultat w tegorocznych tabelach europejskich. W Madrycie najszybsza była Gudat Tsegay – 3:59.60.

Trzecie miejsce w biegu na 800 metrów zajął z kolei Michał Rozmys (1:46.64). W tej konkurencji ze zwycięstwa cieszył się Álvaro de Arriba – 1:45.50.