Menu
1 / 0
Aktualności /

Mityng gwiazd w niedzielę na stadionie w Radomiu

Mityng gwiazd w niedzielę na stadionie w Radomiu

W niedzielne popołudnie warto wybrać się na stadion lekkoatletyczny przy ul. Narutowicza w Radomiu. Pojawią się tam największe gwiazdy światowego sportu, które uczestniczyć będą w kolejnej odsłonie mityng gwiazd. Transmisja w TVP Sport w niedzielę od 16:00.

Po ubiegłorocznym, zakończonym świetnymi ocenami, mityngu radomscy organizatorzy ponownie podnoszą poprzeczkę. W niedzielne popołudnie na nowoczesnym stadionie lekkoatletycznym Radomianie będą mogli zobaczyć całą plejadę asów Królowej Sportu.

Komu będzie można kibicować 27 maja?

Bieg na 100 metrów

Formę utalentowanej Pii Skrzyszowskiej, która błysnęła w sezonie halowym, sprawdzi doświadczona Anna Kiełbasińska.

Bieg na 200 metrów

Rafał Omelko kontra Karol Zalewski, czyli połowa rekordowej sztafety z Birmingham.

Bieg na 400 metrów

Najgroźniejszym rywalem Jakuba Krzewiny i Łukasza Krawczuka będzie trzykrotny halowy mistrz świata (Sopot 2014, Portland 2016, Birmingham 2018) Czech Pavel Maslák.

W rywalizacji kobiet wystartuje m.in. Justyna Święty-Ersetic, która kilka dni temu znakomicie zaprezentowała się Osace ustanawiając znakoity rekord życiowy 51.05. Na bieżni zobaczyć będzie można także m.in. Igę Baumgart czy Patrycję Wyciszkiewicz.

Bieg na 1000 metrów

Na nietypowym dystansie zaprezentuje się brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy i dwukrotna wicemistrzyni kontynentu do lat 23 Sofia Ennaoui.

Bieg na 100 i 110 metrów przez płotki

W biegu płotkarskim nie zabraknie rekordzisty Polski Artura Nogi, w rywalizacji kobiet wystartuje Karolina Kołeczek, która świetnie spisała się w weekend w Łodzi gdzie osiągnęła 12.97.

Skok wzwyż

Halowy mistrz Europy z Belgradu Sylwester Bednarek spotka się z mistrzem świata z 2005 roku Ukrainiec Jurij Krymarenko. Na starcie pojawi się także mistrz paraolimpijski i rekordzista globu Maciej Lepiato.

Rzut dyskiem

Wicemistrz olimpijski Piotr Małachowski, medalista największych imprez Robert Urbanek oraz czwarty w Rio Estończyk Martin Kupper – to skład konkursu dyskoboli, w którym ma pojawić się także legenda tej konkurencji, czyli Gerd Kanter.

Rzut oszczepem

Lider krajowych tabel Marcin Krukowski zmierzy się z mistrzem świata z 2013 roku Czechem Vítězslavem Veselým. Utalentowany Cyprian Mrzygłód, któremu w sobotę na Memoriale Szelesta zabrakło centymetra do minimum na Berlin będzie chciał pokusić się o pierwszą w sezonie 80-tkę.

Atrakcje dla dzieci

Moc atrakcji czekać będzie też na dzieci. Przed główną częścią zawodów odbędą się gry sportowe dla najmłodszych. Uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w konkurencjach, a o nazwach Sprinterskich Debeściak, Płotkarski Mistrz, Młody Miotacz, Skok do Kariery oraz Mistrzowska Sztafeta.

 

Początek Lekkotletycznego Mityngu Gwiazd 2018 w niedzielę o godzinie 16:00. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej