Menu
1 / 0
Aktualności /

Zmarł trener Jan Bułkowski

Zmarł trener Jan Bułkowski

Ze smutkiem informujemy, że 21 kwietnia w wieku 81 lat zmarł trener Jan Bułkowski, osoba bardzo zasłużona dla lekkoatletyki na Opolszczyźnie.

W latach sześćdziesiątych był zawodnikiem Klubu Sportowego ,,Unia” i ,,Chemik” Kędzierzyn-Koźla. Był absolwentem wydziału trenerskiego Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Pracę szkoleniową jako trener L.A. rozpoczął w 1967 roku w Klubie Sportowym ,,Chemik” Kędzierzyn-Koźle. Po likwidacji Klubu Sportowego ,,Chemik” w 1993 roku, swoją pracę trenerską kontynuował w „ Unii” Kędzierzyn-Koźle. Po rozwiązaniu w 1999 roku „Unii” zajął się szkoleniem młodzieży w MMKS Kędzierzyn-Koźle, a do ostatnich swych dni pracował w LUKS ,,Chemik” Kędzierzyn-Koźle.


Jako szkoleniowiec wychował wielu medalistów Mistrzostw Polski, reprezentantów kraju oraz uczestników Mistrzostw Świata i Europy w kategoriach młodzieżowych na 100m i 1500m. Do najbardziej utalentowanych zawodników można zaliczyć Grażynę Syrek (olimpijka z Igrzysk Olimpijskich w  Atenach) oraz Artura Zalewskiego (reprezentanta Polski w Mistrzostwach Świata i Europy w biegu na dystansie 1500 m).

Pan Jan Bułkowski posiadał ogromne doświadczenia w pracy szkoleniowej i dydaktycznej. Podejmował się organizacji wielu imprez sportowych od szczebla gminnego do ogólnopolskiego. W 2008 roku Opolski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki powierzył mu funkcję Trenera Koordynatora Kadry Wojewódzkiej. 


Za swoje dokonania sportowe był odznaczony:                                                                                                                               
- Brązową, srebrną i złotą odznaką PZLA w latach 1984-1988
- Honorową odznaką  TTKF - przyznaną w 1997 roku.
- Złotą odznaką Honorową Wojewódzkiej Federacji Sportu w 1980 roku.
- Medalem - Zasłużony dla Opolszczyzny w 1981 roku.                                                         
- Medalem - Zasłużony dla Rozwoju Sportu Szkolnego woj. opolskiego w 1983 roku.        
- Złotym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta RP Lecha Wałęsy 1994 roku.                    
- Medalem Komisji Edukacji Narodowej w 1995 roku.                                                                         
- Złotym medalem za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego w 2004 roku.

Msza Święta w intencji zmarłego Jana Bułkowskiego odbędzie się w piątek 27.04.2018 r. o godz. 10.00 w Kędzierzynie-Koźlu w Kościele pw. Św. Mikołaja. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym Kuźniczka (ul. Gajowa - za Stadionem Kuźniczka) o godz. 11.00.

Powrót do listy

Więcej