1 / 0

Udany I dzień mistrzostw Polski AZS w Łodzi

Kilka wartościowych rezultatów padło na stadionie w Łodzi gdzie rozgrywane są mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się m.in. finały biegów sprinterskich. Przy silnym wietrze w plecy (+4.2 m/s) złoty medal wywalczyła Anna Kiełbasińska, która uzyskała wynik 11.35. W eliminacjach zawodniczka stołecznego AWF-u czasem 11.40 poprawiła swój rekord życiowy. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Przemysław Słowikowski – 10.35w. Na dystansie 400 metrów triumfował Michał Pietrzak (46.69) przed Kacprem Kozłowskim (46.70). Jedno okrążenie łódzkiego stadionu wśród kobiet najszybciej pokonała Joanna Jóźwik – 54.10. W biegu na 110 metrów przez płotki Damian Czykier uzyskał rezultat 13.77w.

Urodziwe podium biegu pań na 100 metrów (foto: Tomasz Wieczorek)

Interesujące wyniki padły w konkurencjach technicznych. W rzucie oszczepem pań z nowym rekordem życiowym 56.14 (10. wynik all-time w historii polskiej lekkoatletyki) zwyciężyła Marta Kąkol. W tym samym konkursie Aleksandra Ostrowska poprawiła życiówkę i wynikiem 53.95 wywalczyła minimum na mistrzostwa Europy w Eskilstunie. W rzucie dyskiem kobiet pierwsza była Lidia Augustyniak (55.21), która złoto okrasiła uzyskaniem wskaźnika na młodzieżowe mistrzostwa Europy w Tallinnie. Trzecia wśród dyskobolek 19-letnia Aleksandra Grubba rezultatem 50.05 o 5 centymetrów przekroczyła ustalone minimum na mistrzostwa kontynentu juniorów. Prawo udziału w mistrzostwach świata juniorów młodszych zapewniła sobie Paulina Borys, która w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.78.

Dokończenie zmagań na stadionie przy ulicy Lumumby jutro.