1 / 0

MŚJ w Moncton – IV dzień, sesja wieczorna - 4. Sobera

Najwyższą dotychczas z Polaków lokatę w finale podczas 13. MŚJ zajął tyczkarz Robert Sobera, który uplasował się na 4 miejscu wyrównując rekord życiowy. Mateusz Biegajło zakwalifikował się do finałowego biegu na 200m.

Bliski zdobycia pierwszego medalu dla Polski był Robert Sobera (MKS-MOS Wrocław), który w pierwszej próbie zaliczył 5.30 (wyrównany rekord życiowy) podobnie jak Rosjanin Anton Iwakin i Brytyjczyk Andrew Sutcliffe. Czwartym, również atakującym kolejną wysokość, 5.35, był Włoch Claudio Stecchi, który po strąceniu 5.30 przeniósł dwie próby na wysokość 5.35 i w tej drugiej zaliczył 5.35, spychając Polaka na 4 miejsce. Sobera uczynił podobnie (po jednym nieważnym skoku na 5.35, dwukrotnie atakował 5.40), ale nie zdołał poprawić swej pozycji. Zwyciężył Rosjanin z wynikiem 5.50, przed Włochem (5.40) i Brytyjczykiem (5.35), wszyscy medaliści poprawili rekordy życiowe.

W półfinale 200m Mateusz Biegajło (MKS Żak Biała Podlaska) zajął w swej serii 3 miejsce uzyskując 21.08/+2.0 (tylko o setną sekundy wolniej od życiówki). Wygrał dobrze znany w Polsce Białorusin Aleksandr Linnik, z najlepszym czasem półfinałów 20.81. Polak zakwalifikował się do finału mając najlepszy czas wśród trzech zawodników, którzy zajęli trzecie lokaty w swych biegach. Remigiusz Olszewski (Gwardia Piła) zanotował wynik 21.31, o setną lepszy od rekordu życiowego, ale z wiatrem +2.3. W finale nie ma zawodników z USA, W. Brytanii, Francji, ani Jamajki. Mateusz Biegajło będzie losowany na torze pierwszym albo drugim.

Startująca w siedmioboju Agnieszka Borowska (Zantyr Sztum) pchnęła kulą na odległość 10.04 (21. wynik) i przebiegła 200m w 26.92/+3.1 (23. rezultat).

Remigiusz Olszewski (698) i Mateusz Biegajło zadowoleni z udanych biegów półfinałowych na 200m

Pełne wyniki:   MONCTON-4