Z udziałem Witalija Pietrowa, światowej sławy trenera Siergieja Bubki i Jeleny Isinbajewej rozpoczęła się w gdańskiej AWFiS Międzynarodowa Konferencja Metodyczno-Szkoleniowa pt. "Metodyka, Technika i Trening Skoku o Tyczce".
Z udziałem Witalija Pietrowa, światowej sławy trenera Siergieja Bubki i Jeleny Isinbajewej rozpoczęła się w gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego Międzynarodowa Konferencja Metodyczno-Szkoleniowa pt. "Metodyka, Technika i Trening Skoku o Tyczce".
W ceremonii otwarcia, którą celebrowali, rektor uczelni profesor Tadeusz Huciński i prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jerzy Skucha uczestniczyła ponad 300-osobowa grupa trenerów, studentów i naukowców.
Podczas powitania rektor Huciński stwierdził, że nauka zawsze powinna służyć praktyce. Konferencja z udziałem najwybitniejszych na świecie trenerów skoku o tyczce dowodzi, że w AWFiS ta idea właśnie jest realizowana. Pod ogromnym wrażeniem spotkania był prezes Skucha, który otwierając obrady przyznał, że rozmach z jakim je zorganizowano przerósł jego najśmielsze oczekiwania.
Fot. Wiesław Czerniawski
Gwiazdą konferencji jest trener Pietrow. Rosyjski szkoleniowiec nie ma obaw, że wiedza i doświadczenie, którymi zamierza w Gdańsku podzielić się z rywalizującymi z nim trenerami, obróci się przeciw niemu.
- Rozwój konkurencji i jej postęp jest dla mnie najważniejszy. Czy nowe rekordy świata ustanawiać będą moi podopieczni, czy inni zawodnicy, to jest już dla mnie sprawa drugorzędna. Przyjechałem do Polski na zaproszenie mojego przyjaciela trenera Edwarda Szymczaka, bo zawsze bardzo wysoko ceniłem polskich trenerów i zawodników, którzy od wielu lat są moimi najgroźniejszymi konkurentami - stwierdził guru światowej tyczki, trener Pietrow.
Fot. Wiesław Czerniawski
Oprócz niego, podczas trzydniowych obrad wykłady i zajęcia praktyczne prowadzą: Leszek Klima - trener kadry Niemiec i konsultant Anny Rogowskiej, Wiaczesław Kaliniczenko - trener Moniki Pyrek, Grigori Jegorow - trener kadry Hiszpanii, Vincenzo Canali - konstruktor trenażerów do treningu Jeleny Isinbajewej i profesor Wadim Zaporożanow.
Fot. Wiesław Czerniawski
Konferencja zakończy się w poniedziałek.