1 / 0

Robert Korzeniowski ambasadorem DMŚ w chodzie sportowym

Czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski został ogłoszony ambasadorem drużynowych mistrzostw świata w chodzie sportowym, które w przyszły weekend odbędą się w Turcji.

Nasz wybitny chodziarz wśród licznych trofeów jakie wywalczył w ciągu bogatej w sukcesy kariery ma też srebrny medal pucharu świata w chodzie sportowym, czyli imprezy będącej poprzedniczką rozgrywanych od 2016 drużynowych mistrzostw świata w tej specjalności. Korzeniowski zdobył go dwie dekady temu rywalizując w Naumburgu na dystansie 20 kilometrów. Teraz jako oficjalny ambasador imprezy będzie z ciekawością będzie śledził między innymi rywalizację w nowej konkurencji jaką jest chód mieszany na dystansie maratońskim.

Jestem bardzo ciekawy jak poradzą sobie sztafety mieszanej w kwalifikacjach olimpijskich. To będzie ekscytujące. Uważam, że dystans ten i jego mieszany charakter doskonale wpisuje się w nowe trendy w lekkoatletyce – mówi Robert Korzeniowski cytowany przez oficjalny portal światowej federacji lekkoatletycznej.

Jak zauważa nas wybitny chodziarz ciekawie w Antalyi zapowiada się rywalizacja juniorów. Wystartują tam bowiem przyszłe gwiazdy chodu sportowego.

Oni będą odpowiadać za przyszłość tej konkurencji podczas igrzysk w Los Angeles oraz Brisbane – mówi Korzeniowski.

4. Drużynowe Mistrzostwa Świata w Chodzie Sportowym odbędą się w Antalyi 21 kwietnia. W zawodach weźmie udział jedenastoosobowa reprezentacja Polski.

Maciej Jałoszyński/ foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk