1 / 0

Koralewska i Megier w czołówce crossu w Belfaście

Dobry start zanotowali w sobotnim biegu przełajowym NI & Ulster and Bobby Rea International Cross Country w Belfaście, zaliczanym do cyklu World Athletics Cross Country Tour Silver, zanotowali Julia Koralewska i Maciej Megier.

W rywalizacji kobiet na sześć kilometrów Polka zajęła wysokie trzecie miejsce. Na mecie uzyskała czas 22:11 i uległa jedynie dwóm reprezentantkom Wielkiej Brytanii z Izzy Fry na czele. W gronie mężczyzn Maciej Megier pokonał osiem kilometrów w czasie 26:05 i zajął piąte miejsce. Wygrał Etiopczyk Asmare – 25:26.

Polskim przystankiem cyklu biegów przełajowych organizowanych w ramach tour-u World Athletics będzie – mający brązową rangę – Cross Country Bydgoszcz na Start. Zawody odbędą się 19 listopada.

Pełne wyniki: Belfast

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk