1 / 0

17. IAAF MŚ U20: pierwszy dzień zmagań w Tampere

Ze zmiennym szczęściem startowali polscy juniorzy w pierwszym dniu 17. IAAF Mistrzostw Świata U20 w Tampere. Do finału awansowali skoczkowie w dal, w półfinale biegu na 800 metrów wystartuje natomiast Milena Korbut.

Nerwów przysporzyli swoim kibicom Piotr Tarkowski i Bartosz Gąbka, którzy awans do finału skoku w dal zapewnili sobie dopiero w trzecich próbach. Tarkowski po dwóch spalonych skokach w ostatniej serii pofrunął 7.58 i zajął ósme miejsce. Drugi z biało-czerwonych najpierw dwukrotnie uzyskał 7.06, a na koniec eliminacji skokiem na 7.51 wywalczył przepustkę do środowego finału.

Milena Korbut na ostatnich metrach biegu eliminacyjnego na 800 metrów wyprzedziła Niemkę Majtie Kolberg i zajęła w swojej serii trzecie miejsce z czasem 2:11.52. Polka awansowała do kolejnej rundy zmagań.

Na eliminacjach udział w biegu na 1500 metrów zakończył Szymon Żywko. Polak zajął szóste miejsce w pierwszej serii z czasem 3:54.02 i nie awansował do półfinału.

Agnieszka Kulak rzuciła dyskiem 39.27 i swój start w Tampere zakończyła na eliminacjach. Do finału rzutu oszczepem pań nie awansowała z kolei Joanna Hajdrowska. Zawodniczka RLTL ZTE Radom zajęła 12. miejsce w grupie eliminacyjnej A osiągając odległość 44.58.

Pełne wyniki I dnia: Tampere

Maciej Jałoszyński / foto: © Getty Images for IAAF