Aktualności

Kamila Lićwinko Ambasadorką Fundacji Sportowcy Dzieciom!

05-03-2015

 

Najlepsza lekkoatletka stycznia, według European Athletics, skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko (klub Podlasie Białystok) została wyróżniona tytułem Ambasadorki Fundacji Sportowcy Dzieciom.

Nasza halowa mistrzyni świata oraz rekordzistka Polski w hali i na stadionie wystartuje w rozpoczynających się dziś w Pradze mistrzostwach Europy. Kamila Lićwinko jest aktualnie liderką światowych rankingów i główną faworytką do złota. W tym roku zdążyła już wyrównać (200 cm, Cottbus) i dwa razy pobić (201 cm, Moskwa oraz 202 cm, Toruń) swój rekord Polski. Została ponadto ponownie nominowana przez European Athletisc do tytułu najlepszej lekkoatletki w Europie za miesiąc luty.

- Dziękuję Fundacji za przyznanie mi tak zaszczytnego tytułu. Nie mogłabym go nie przyjąć. Jest mi niezmiernie miło. Na pewno nie raz zaangażuję się w działalność Fundacji Sportowcy Dzieciom. Aktualnie trwa gorący okres startowy. Non stop jestem w rozjazdach. Przez ostatnie dni razem z większością polskiej reprezentacji przygotowywałam się w Spale do praskich mistrzostw Europy. Trzymajcie za nas kciuki! - zaapelowała Kamila Lićwinko.

- Dziękujemy Kamili, że dostrzegła nasze zaangażowanie i dołączyła do grona ambasadorów Fundacji. W uzasadnieniu nadmienię iż niejednokrotnie nam udowodniła, że dzięki ciężkiej pracy nad sobą i przede wszystkim dla siebie można powoli zawieszać sobie w życiu poprzeczkę coraz wyżej i wyżej. Za naszym siatkarskim reprezentantem Krzysztofem Ignaczakiem zaapeluję także do rodziców: sport daje coś wyjątkowego – specyficzny charakter, który pozostanie na całe życie. Trzeba dzieciom podarować nie pieniądze czy zabawki lecz właśnie sport. On da im siłę do stawiania czoła życiu. - powiedział Dariusz Mróz z Fundacji Sportowcy Dzieciom.

* * *

Fundacja Sportowcy Dzieciom

Pragniemy nieść - i niesiemy – wiele dobrego dla dzieci i młodzieży. Cieszy nas również, że odnajdujemy coraz więcej osób, firm i instytucji, które wspólnie z nami są gotowe poświęcić swój czas i siły na spełnianie dziecięcych marzeń. Jesteśmy organizacją apolityczną.

Dzięki naszemu wsparciu i pomocy najmłodsi mogą uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych oraz poznawać wiele ciekawych osób, które swoją postawą dają przykład, że sport to nie tylko rozrywka, ale także ciężka praca, charakter i rozwój intelektualny.

Nasza działalność ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Poprzez sport pragniemy walczyć o ich dobrą kondycję i prawidłową sylwetkę oraz z uzależnieniem od gier i Internetu, który stał się istotnym i rosnącym problemem społecznym.

Dzieci i młodzież aktywizujemy poprzez ruch i udział w różnych akcjach i projektach. Współpracujemy z największymi postaciami w sportach indywidualnych i zespołowych. Honorowymi Ambasadorami Fundacji są sportowcy reprezentujący wiele dyscyplin sportowych – Mistrzowie Europy, Mistrzowie Olimpijscy i Mistrzowie Świata – m. in:

Kamil Stoch – skoki narciarskie

Leszek Laszkiewicz – hokej

Ewa Chodakowska – fitness

Sebastian Kawa – szybownictwo

Paweł Zatorski – siatkówka

Luiza Złotkowska - łyżwiarstwo szybkie

Adrian Zieliński – podnoszenie ciężarów

Artur Karwowski – skoki spadochronowe

Ewa Pajor – piłka nożna

Izabela Bełcik – siatkówka

Michał Wieczorek – pilot samolotowy

Marek Kolbowicz – wioślarstwo

Maria Depta – karate

Patryk Chojnowski – tenis stołowy

Merab Gabunia – rugby

link: http://www.sportowcydzieciom.pl/pl/

Zapraszamy ponadto do odwiedzin do polubienia profilu Fundacji: https://pl-pl.facebook.com/FundacjaSportowcyDzieciom

* * *

kontakt: Dariusz Mróz Fundacja Sportowcy Dzieciom tel. 792003676 e-mail:dariusz.mroz@snoweaglechallenge.com

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko