Aktualności

Kurs IAAF Kids Athletics w Opolu

11-06-2014

W miniony weekend, 7 i 8 czerwca, grono trenerów z całej Polski uczestniczyło w Opolu w kursie programu IAAF Kids Athletics.

 


W tym roku Polska dołączyła do grona krajów, które na swoim terytorium będą prowadziły program popularyzacji lekkoatletyki wśród dzieci – IAAF Kids Athletics. Kilka dni temu w Opolu przeprowadzono kurs, który miał za zadanie przygotować pierwszą grupę szkoleniowców do wdrożenia w naszym kraju tego pożytecznego programu. Gospodarzem kursu był Wydział Wychowania Fizycznego Politechniki Opolskiej, a zajęcia prowadzili Agnieszka Wrona i Rafał Tataruch, którzy kilka miesięcy temu przeszli odpowiednie szkolenie w Tallinnie. Do Opola przyjechali wyselekcjonowani przez 16 Wojewódzkich Związków Lekkiej Atletyki trenerzy i nauczyciele. Oprócz zajęć teoretycznych przeprowadzono także zawody z udziałem dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu.

Po ukończeniu kursu każdy z uczestników otrzymał certyfikat wykładowcy programu Kids' Atletics. Osoby które brały udział w kursie będą przekazywać wiedzę dalej, kolejnym chętnym którzy chcą poprzez zabawę zaszczepiać w dzieciach miłość do lekkiej atletyki oraz promować ruch. – opowiada obecna w Opolu Justyna Jędrych z Działu Szkolenia PZLA.


Uczestnicy kursu w Opolu (foto: Iwona Stach)

Program IAAF Kids' Athletics powstał w 2005 roku, a od ponad 2 lat jego międzynarodowym partnerem jest  firma Nestlé. Obecnie aktywny udział w programie, który ma na celu popularyzację lekkoatletyki wśród najmłodszych, bierze ponad 100 krajów z 212 zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

Zdjęcia z kursu: IAAF Kids' Athletics w Opolu

Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko