Aktualności

Świetna zabawa i emocje na 15. Pikniku Olimpijskim

09-06-2014

W sobotę na Kępie Potockiej odbył się 15. Piknik Olimpijski, podczas którego całe rodziny mogły odkryć sport oraz poczuć smak zdrowej rywalizacji.

 

Na bieżni, tradycyjnie przygotowanej przez firmę Tamex, w biegu na nietypowym dystansie 30 jardów o jak najlepszy rezultat powalczyło ponad 1000 osób, które reprezentowały chyba wszystkie kategorie wiekowe – od przedszkolaków poczynając. Wartościowych porad dotyczących techniki startu oraz podstawowych zagadnień związanych z przepisami udzielali starterzy biegów – medalistka mistrzostw Polski oraz reprezentantka Polski w wielobojach Zofia Blicharska oraz sekretarz Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Glinka. Na mecie na sprinterów czekały drobne upominki ufundowane przez sponsorów Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


Emocja na bieżni (foto: Tomasz Kasjaniuk)


Dużą popularnością cieszyła się profesjonalnie przygotowana przez firmę Polanik strefa do pchnięcia kulą. Każdy z gości stoiska lekkoatletycznego mógł spróbować swoich sił w tej konkurencji i poczuć się jak dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski. Fachowego instruktażu dla kulomiotów-amatorów udzielał m.in. trener Ireneusz Bukowiecki. W kolejce do spróbowania swoich sił w pchnięciu kulą ustawiały się całe rodziny.


Pcha Konrad Bukowiecki (foto: Tomasz Kasjaniuk)


Po godzinie 13:00 strefę dla kulomiotów zajęli profesjonaliści, którzy rozegrali pokazowy konkurs pchnięcia kulą (sprzęt o wadze 6 kg). Siedmiu zaproszonych zawodników, z naszą największą nadzieją medalową na 2. Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Nankin, Konradem Bukowieckim na czele stoczyło pasjonujący i wzbudzający spore zainteresowanie widzów pojedynek. Młodzi miotacze nie zawiedli i kibice mogli oglądać interesujący konkurs. Zwyciężył w nim Konrad Bukowiecki, który trzykrotnie uzyskiwał wyniki lepsze od swojego dotychczasowego rekordu życiowego kulą 6 kilogramową z sezonu letniego. Ostatecznie zawodnik Gwardii Szczytno uzyskał 20.61. Jeszcze w ostatniej kolejce Bukowiecki miał szansę na poprawę wyniku jednak musnął stopą próg i sędzia był zmuszony podnieść czerwoną chorągiewkę. Podium konkursu uzupełnili klubowi koledzy zwycięzcy – Sebastian Łukszo (18.79) oraz Andrzej Regin (18.41). Pełne wyniki konkursu kulomiotów prezentujemy poniżej. Wszyscy zawodnicy wystartowali w koszulkach ufundowanych przez firmę 4F. Nad przeprowadzeniem konkursu zgodnie z przepisami czuwali sędziowie z Warszawskiego Kolegium Sędziów.

- Fajnie się dziś pchało. Moim celem na Nankin jest oczywiście obrona dla Polski złotego medalu igrzysk młodzieży, który 4 lata temu w Singapurze wywalczył Krzysiek Brzozowski. – mówił nam po skończeniu konkursu Konrad Bukowiecki.


Nagordzeni kulomioci po zakończeniu rywalizacji (foto: Tomasz Kasjaniuk)


W namiocie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki czekały na gości ulotki 22. Mistrzostw Europy w Zurychu, 5. Drużynowych Mistrzostw Europy w Brunszwiku. Dużą popularnością cieszył się specjalny folder przygotowany przez PZLA, który zawierały skrócony kalendarz imprez lekkoatletycznych (z informacją o transmisjach telewizyjnych) oraz adresy do klubów sportowych Warszawy i Mazowsza.

Na stoisku Fundacji Kamili Skolimowskiej można było zapoznać się z działalnością fundacji, kupić bilety na 5. Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej (23 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie) oraz wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest spotkanie z Usainem Boltem, najszybszym sprinterem w historii.


Jak dobrze wystartować radził Krzysztof Glinka (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Porad medycznych udzielali specjaliści z Centrum Rehabilitacji Sportowej

W tym roku Piknik Olimpijski odbył się tego samego dnia co Memoriał Janusza Kusocińskiego. Spiker zawodów Tadeusz Cygański zachęcał zgromadzonych do śledzenie bezpośredniej relacji telewizyjnej z tych zawodów, którą przeprowadzała Telewizja Polska.

Partnerami stoiska Polskiego Związku Lekkiej Atletyki byli:
- Fundacja Kamili Skolimowskiej
- Polanik
- Tamex
- 4F
- Lokalny Komitet Organizacyjny 22. Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, Zurych 2014
- Lokalny Komitet Organizacyjny 5. Drużynowych Mistrzostw Europy, Brunszwik 2014
- Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki
- Warszawskie Kolegium Sędziów
- Centrum Rehabilitacji Sportowej
- Stowarzyszanie Polskich Statystyków Sportowych "Statpol"

Poniżej prezentujemy bogatą galerię zdjęć z sobotniego pikniku. Pełne wyniki pchnięcia kulą: Warszawa (Kępa Potocka)

Maciej Jałoszyński

Powiązane galerie

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko