Aktualności

Skład Reprezentacji na 26. PŚ w Chodzie

22-04-2014

Jedenastu polskich zawodników będzie 3 i 4 maja rywalizować w 26. Pucharze Świata w Chodzie Sportowym w chińskim Taicang. 


W naszym zespole nie zabraknie oczywiście świeżo upieczonej rekordzistki Polski na dystansie 20 kilometrów Agnieszki Dygacz (AZS-AWF Katowice), ósmego na igrzyskach w Londynie Łukasza Nowaka czy wicemistrza Europy z Barcelony na 50 kilometrów Grzegorza Sudoła. Rafał Augustyn, który legitymuje się drugim w tym sezonie wynikiem na świecie w chodzie na 50 kilometrów, wystartuje w Taicang na krótszym dystansie. Dla startujących na 50 kilometrów braci Adriana i Damiana Błockich występ w Chińskiej Republice Ludowej będzie ostatnią szansą na powalczenie, z posiadającym już wskaźnik  Augustynem, o ostatnie miejsce w reprezentacji na mistrzostwa Europy na tym dystansie – prawo startu w Zurychu mają zapewnione Grzegorz Sudoł i Łukasz Nowak.

- Poziom reprezentacji jest wysoki. Liczymy na jak najlepszy występ naszej ekipy. – mówi Lech Leszczyński, wiceprezes PZLA, który podczas wyjazdu będzie pełnił funkcję Kierownika Reprezentacji.

Nasi chodziarze wylecą do Chin w środę 30 kwietnia o godzinie 12:30 z Lotniska Chopina w Warszawie (rejs KL 1364 linii KLM do Amsterdamu).

Pełny skład Reprezentacji Polski można odnaleźć w załączniku poniżej. Informacje dotyczące zawodów znajdują się także w Kalendarzu Imprez PZLA: 26. Puchar Świata w Chodzie Sportowym.

Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z kategorii Aktualności

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko