Aktualności

MŚ W MOSKWIE: dzień 1 - sesja popołudniowa

10-08-2013

 Szymon Ziółkowski i Paweł Fajdek awansowali do finału rzutu młotem podczas mistrzostw świata w Moskwie.

 

 

Fajdek startował w grupie A. Młociarze rozpoczęli zmagania o 17.05  miejscowego czasu. W pierwszej próbie nasz reprezentant popełnił błąd, młot uderzył w słupek i próba okazał się nie ważna. W druhiej kolejce Fajdek uzyskał 76.17, w trzeciej 75.18. To dało mu 5. miejsce. Nie było automatycznego awansu, ale trudno się spodziewać, by aż 8 zawodników z grupy B przerzuciło Polaka i wypchnęło go z finału. - Szkoda pierwszego rzutu, ale drugi był juz poprawny i nie spodziewam sie jakichś sensacji w drugiej grupie - mówił tuż po zejściu ze stadionu. - W finale trzeba się najpierw skupić na wejściu do ósemki, później można walczyć o coś więcej. Przyznam, że przemknęła mi przez głowę myśl o medalu, ale do tego jeszcze daleka droga - dodał.

W grupie B kwalifikacji młociarzy też mieliśmy swojego reprezentanta. Szymon Ziółkowski już w pierwszej kolejce pokazał się z bardzo dobrej strony. Rzucił 76.19. W drugiej próbie poprawił na 76.85, a młot - lądując na trawie - zerwał żółta linię wyznaczającą minimum kwalifikacyjne (77 m). Trzecia próba - 75.15. Ziółkowski awansował do finału z siódmym rezultatem. - Eliminacje zawsze są stresujące, po prostu trzeba je przechodzić. Muszę jednak przyznać, że rzucałem dziś słabo. Na szczęście wiem co poprawić i jestem w stanie w finale rzucać 79 metrów. Oczywiście, że myślę o medalu. Gdybym nie wierzył, że go zdobędę to nie wybierałbym się do Moskwy - powiedział trzykrotny (a dwukrotny złoty) medalista mistrzostw świata.

Niewiele zabrakło do awansu do finału na 3000 m z przeszkodami Katarzynie Kowalskiej. Polka biegła w 2, szybszej serii, zajęła 9. miejsce z czasem 9:44.12. Gdyby pobiegła 2 sekundy szybciej, znalazłaby się w finałowej 15-stce.

 

KOMPLET WYNIKÓW NA STRONIE: http://www.iaaf.org/competitions/iaaf-world-championships/14th-iaaf-world-championships-4873/live

 

Rozmowy z zawodnikami, trenerami na oficjalnym kanale YouTube PZLA: http://www.youtube.com/PZLAwideo

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko