Aktualności

Szczecin: Mistrzostwa Polski J i JM w biegach przełajowych

26-03-2012

W sobotę 24 marca w szczecińskim Parku Kasprowicza rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych.
Impreza odbyła się przy dobrej pogodzie. Na szybkiej trasie najbardziej zaciętą rywalizację o medale stoczyli juniorzy na dystansie 3km, pierwsza trójka zmieściła się w jednej sekundzie na mecie.

W kategorii juniorów zwyciężali dobrze znani zawodnicy:
2 km
Ewelina Lubiejewska - mistrzyni Polski juniorek (3000m) przed Alicją Konieczek – mistrzynią OOM w biegu przeszkodowym
4 km
Anna Wójcik - wicemistrzyni OOM (3000m)
3 km
Dawid Konieczek – medalista mistrzostw Polski juniorów w biegu przeszkodowym
6 km
Szymon Kulka – medalista mistrzostw Europy juniorów (10000m)

W kategorii juniorów młodszych tytuły zdobyli: Natalia Wiera, Sylwia Ślęzak, Michał Rozmys i Aleksander Kuśmierz.

Klasyfikacje klubową wygrały: SS MKS Parasol Wrocław i WMLKS Nadodrze Powodowo, w punktacji województw najlepiej zaprezentowały się: wielkopolskie, pomorskie i śląskie.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych
Szczecin, 24 marca 2012
Juniorzy młodsi
3 km
1. Michał Rozmys 95 MLKS Agros Żary 10:24
2. Damian Rudnik 95 MKS Chojniczanka 1930 Chojnice 10:28
3. Jakub Sierżęga 95 UKS Trójka Sandomierz 10:30
4. Patryk Radwański 96 SL WKS Zawisza Bydgoszcz 10:44
5. Paweł Polakowski 95 OKLA Ostrołęka 10:46
6. Bartłomiej Copik 95 GKS Piast Gliwice 10:50
7. Florian Pyszel 95 MKS Polonia Warszawa 10:52
8. Bartosz Lipiński 95 SL Olimpia Poznań 10:53
5 km 
1. Aleksander Kuśmierz 95 MKS Agros Chełm 18:08
2. Dominik Tabor 95 ULKS Fajfer 2001 Łapanów 18:15
3. Patryk Lachowski 95 MKS Halicz Ustrzyki Dolne 18:25
4. Mateusz Frankowski 95 SS MKS Parasol Wrocław 18:29
5. Konrad Kiczuła 95 CWKS Resovia Rzeszów 18:39
6. Maksymilian Szatecki 96 AKL Ursynów Warszawa 18:44
7. Krystian Kędziorski 95 SL WKS Zawisza Bydgoszcz 18:45
8. Maciej Hwedoruk 96 MOS Zatoka Braniewo 18:56
Juniorki młodsze
2 km
1. Natalia Wiera 95 LKS Pszczyna 07:31
2. Weronika Pyzik 96 LKS Znicz Biłgoraj 07:34
3. Aleksandra Hołda 96 MKL Maraton Świnoujście 07:36
4. Martyna Strucińska 95 KS AZS UWM Olsztyn 07:54
5. Julianna Gasiak 95 CKS Budowlani Częstochowa 07:54
6. Monika Gębarzewska 96 SS MKS Parasol Wrocław 07:57
7. Katarzyna Gawlak 96 LKS Pszczyna 07:57
8. Ewelina Gostomczyk 96 UKS Wiking Rychnowy 07:57
3 km
1. Sylwia Ślęzak 95 CKS Budowlani Częstochowa 12:10
2. Paulina Pawłowska 95 MKS Pogoń Siedlce 12:14
3. Daria Gawłowska 95 LKS Vectra-DGS Włocławek 12:16
4. Natalia Dzienniak 95 LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz 12:23
5. Małgorzata Zieleń 96 SS MKS Parasol Wrocław 12:32
6. Agnieszka Stachowiak 96 ZLKL Zielona Góra 12:36
7. Paulina Starzyńska 95 LKS Pomorze Stargard 12:44
8. Sandra Szpott 96 KS Gwardia Piła 12:48
Juniorki
2 km 
1. Ewelina Lubiejewska 93 LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża   7:24
2. Alicja Konieczek 94 WMLKS Nadodrze Powodowo   7:35
3. Justyna Romej 94 ŁKB Trucht Łobez   7:36
4. Anna Sabat 93 MKL Sparta Stalowa Wola   7:44
5. Karolina Mierzejewska 93 MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski   7:45
6. Monika Jusińska 94 AKL Ursynów Warszawa   7:45
7. Marta Jusińska 94 AKL Ursynów Warszawa   7:49
8. Anna Mikler 93 KS AZS AWF Kraków   7:58
4 km
1. Anna Wójcik 94 KKS Victoria Stalowa Wola 16:09
2. Samanta Paraniak 93 MKS Piast Lwówek Śląski 16:19
3. Katarzyna Dulak 93 UKS Budowlani Nowy Sącz 16:27
4. Kamila Paluch 94 LKS Znicz Biłgoraj 16:34
5. Angelika Stefańska 93 OŚ AZS Poznań 16:37
6. Agata Wiatrowska 94 UKS Trójka Sandomierz 16:43
7. Natalia Brzozowska 93 MKS Żak Biała Podlaska 16:49
8. Klaudia Pędziwiater 93 MKS MOS Wrocław 16:52
Juniorzy
6 km 
1. Szymon Kulka 93 ULKS Lipinki 21:02
2. Andrzej Rogiewicz 93 LKS Zantyr Sztum 21:19
3. Bartłomiej Przedwojewski 93 MKS MOS Wrocław 21:22
4. Mateusz Jaszczur 94 CWKS Resovia Rzeszów 21:27
5. Marcin Żychski 94 UKS Wiking Rychnowy 21:41
6. Sylwester Lepiarz 93 MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski 21:55
7. Kajetan Kąs 93 MKL 12 Jelenia Góra 21:59
8. Miłosz Golik 93 LLKS Osowa Sień 22:06
3 km
1. Dawid Konieczek 93 WMLKS Nadodrze Powodowo 10:07
2. Paweł Szostak 93 MKS Unia Hrubieszów 10:07
3. Mateusz Bak 94 ZLKL Zielona Góra 10:07
4. Miłosz Borowski 94 MKS Durasan Płońsk 10:16
5. Maciej Nitka 93 MULKS MOS Sieradz 10:17
6. Patryk Piotrowicz 94 PLKS Gwda Piła 10:17
7. Krzysztof Kraus 94 LKS Pomorze Stargard 10:25
8. Arkadiusz Piaskowski 93 SL Olimpia Poznań 10:27
Klasyfikacja klubów - juniorzy młodsi
1. SS MKS Parasol Wrocław 17
2. CKS Budowlani Częstochowa 16
3. LKS Pszczyna 15
4. CWKS Resovia Rzeszów 13
5. MKS Pogoń Siedlce 12
     KS AZS UWM Olsztyn 12
7. LLKS Osowa Sień 11
8. SL WKS Zawisza Bydgoszcz 9
    MLKS Agros Żary 9
    MKS Agros Chełm 9
    LKS Vectra-DGS Włocławek 9
12. LKS Znicz Biłgoraj 8
Klasyfikacja województw - juniorzy młodsi
1. Śląskie 42
2. Pomorskie 38
3. Mazowieckie 36
4. Podkarpackie 34
5. Wielkopolskie 30
    Dolnośląskie 30
7. Lubelskie 29
     Lubuskie 29
9. Warmińsko-Mazurskie 26
10. Kujawsko-Pomorskie 22
Klasyfikacja klubów - juniorzy
1. WMLKS Nadodrze Powodowo 39
2. AKL Ursynów Warszawa 18
3. MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski 17
    MKS MOS Wrocław 17
    LLKS Osowa Sień 17
6. ULKS Lipinki 16
7. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 15
    KKS Victoria Stalowa Wola 15
9. MKS Żak Biała Podlaska 13
    LKS Pomorze Stargard 13
Klasyfikacja województw - juniorzy
1. Wielkopolskie 73
2. Pomorskie 43
3. Podkarpackie 41
4. Lubelskie 40
5. Dolnośląskie 37
6. Świętokrzyskie 35
7. Małopolskie 33
8. Zachodniopomorskie 31
    Mazowieckie 31
10. Lubuskie 29


jr

Załączniki:

Nowsze informacje z kategorii Aktualności

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko