Aktualności

Zmarł Ryszard Gondek

09-03-2018

Polski Związek Lekkiej Atletyki z głębokim żalem zawiadamia o śmierci Ryszarda Gondka, długoletniego trenera lekkoatletycznego klubu CKS Budowlani Częstochowa. 

Ryszard Jarosław Gondek przez wiele lat był nauczycielem wychowania fizycznego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza oraz szkoleniowcem w CKS Budowlani Częstochowa. Dziewczęta przejawiające talent do biegów średnich i długich zapraszał na treningi w klubie. Był pierwszym trenerem m.in. Małgorzaty Kapkowskiej-Rydz, dwukrotnej olimpijki i medalistki halowych mistrzostw Europy. Do jego najwybitniejszych podopiecznych należały również Aleksandra Jawor, Mariola Konowalska-Sojda, Anna Struska i Ernesta Tomza.

Ryszard Gondek od 2002 roku był trenerem klasy mistrzowskiej, wychował wiele pokoleń medalistów mistrzostw polski i imprez miedzynarodowych. Na najważniejszych zawodach rozgrywanych na stadionie Budowlanych pełnił również funkcję kierownika zawodów (m.in. podczas Memoriału Artura Szymy i Artura Ociepy).


Pogrzeb odbedzie sie w dniu 10 marca o godz. 12:00 w kościele św. Jana Kantego w Częstochowie przy ul. Bronisława Czecha.

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko