Aktualności

Jutro Diamentowa Liga IAAF w Sztokholmie

17-06-2017

Lekkoatletyczna Diamentowa Liga IAAF po czwartkowych zmaganiach w Oslo przenosi się do kolejnej skandynawskiej stolicy – w niedzielne popołudnie czeka nas rywalizacja w Sztokholmie. 

Lekkoatletyczny konwój przenosi się w ten weekend z Norwegii do Szwecji. Na słynnym olimpijskim obiekcie, który w 1912 roku gościł igrzyska oraz był świadkiem powstania IAAF wystartuje ósemka polskich lekkoatletów.

Po nieco słabszym występie w Oslo z pewnością zrehabilitować się będzie chciał Piotr Małachowski. Wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro zmaga się ostatnio z bólem pleców. W Szwecji nasz zawodnik ponownie zmierzy się także z czołówką światowego dysku m.in. triumfatorem czwartkowych zmagań, faworytem gospodarzy, Danielem Ståhlem. Na stadionie nie zabraknie także braci Hartingów oraz Belga Philipa Milanova.

Na skocznię wraca Kamila Lićwinko. Najgroźniejszą rywalką Polki, z którą stoczyła ostatnio walkę m.in. w Eugene i Rzymie, będzie startująca pod neutralną flagą Rosjanka Marija Lasickene (kilka dni temu w Hengelo atakowała ona 2.10).

Podobnie jak w Oslo Rafał Omelko na 400 metrów zmierzy się z Kévinem Borlée oraz wicemistrzem świata U20 z Bydgoszczy i triumfatorem zawodów w Norwegii, Botswańczykiem Babolokim Thebe. Rywalem Polaka będzie także świetnie spisujący się w tym sezonie Słoweniec Luka Janežič, który razem z Omelką zajmuje trzecie miejsce w tabelach europejskich. Na starcie zabraknie niestety lidera tabel naszego kontynentu Norwega Karstena Warholma, który będzie jedną z gwiazd mistrzostw Europy U23 w Bydgoszczy.

Drugi raz w tym sezonie z dystansem 3000 metrów z przeszkodami przyjdzie zmierzyć się Krystianowi Zalewskiemu. Rywalami Polaka będzie bardzo silna koalicja Afrykańczyków z wiceliderem światowych tabel Marokańczykiem Soufianem El Bakkalim.

Debiut w tym sezonie Diamentowej Ligi przed Damianem Czykierem. Polski płotkarz, który na początku miesiąca świetnie spisał się w Bydgoszczy uzyskując podczas 17. Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego czas 13.28 zmierzy się w Sztokholmie m.in. z Hiszpanem Orlando Ortegą oraz Siergiejem Szubienkowem.

Po świetnym biegu w Oslo Marcin Lewandowski drugi raz w tym sezonie powalczy na dystansie 1500 metrów. W silnej stawce pełnej znakomitych biegaczy z Afryki Polak może pokusić się o poprawienie rekordu Polski, który od 2011 należy do Artura Ostrowskiego (3:34.45).

Angelika Cichocka pobiegnie w niedzielę na 800 metrów. Aż pięć ze zgłoszonych rywalek Polki biegło w tym sezonie dwa okrążenia poniżej 2 minut. Czy Polka w silnej stawce upora się z wynoszącym 2:01.00 minimum na mistrzostwa świata w Londynie? W gronie mężczyzn na tym dystansie pobiegnie natomiast Adam Kszczot.

Początek zawodów w Sztokholmie o godzinie 15:20. Strona mityngu: Bauhaus Galan

Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko