Aktualności

Reprezentacja Polski na DME Lille 2017

16-06-2017

W najmocniejszym składzie, z liderami światowych tabel Anitą Włodarczyk oraz Pawłem Fajdkiem, wystartuje Reprezentacja Polski w zaplanowanych na przyszły weekend 7. Drużynowych Mistrzostwach Europy. Zawody od 23 do 25 czerwca odbywać się będą na Stadium Nord Lille Métropole we Francji.

W europejskich tabelach wysokie miejsca z biało-czerwonych zajmują m.in. Kamila Lićwinko, Rafał Omelko, Adam Kszczot, Krystian Zalewski, Sylwester Bednarek czy Tomasz Jaszczuk. Mocnym punktem polskiej ekipy w Lille powinna być także kobieca sztafeta 4x400 metrów z Justyną Święty na czele – liderka zespołu przed kilkoma dniami wyśrubowała rekord życiowy do poziomu 51.15.

Przed dwoma laty, na poprzedniej edycji drużynowego czempionatu, biało-czerwoni wywalczyli czwarte miejsce, tracąc do podium zaledwie 2,5 punktu.

Drużynowe mistrzostwa Europy rozgrywane są pod egidą European Athletics od 2009 roku, obecnie w interwale dwuletnim. W lekkoatletycznym kalendarzu zastąpiły odbywający się od połowy lat 60. XX wieku puchar Europy. Polska dotychczas raz wywalczyła miejsce w pierwszej trójce „drużynówki”– w 2014 roku w Brunszwiku biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce. Do Lille nasza reprezentacja udaje się jako zespół, który triumfował w klasyfikacjach medalowych ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Amsterdamie i rozegranych w marcu tego roku halowych mistrzostw kontynentu w Belgradzie.

W 2019 roku gospodarzem ósmej edycji drużynowych mistrzostw Europy będzie Bydgoszcz – impreza ma odbyć się między 9 i 11 sierpnia.

Poniżej prezentujemy pełny skład ekipy Polski na Superligę Drużynowych Mistrzostw Europy 2017. 

Maciej Jałoszyński

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko