1 / 0

Siedlce: Grycko mistrzem Polski na 5 km

W Siedlcach rozegrano PGE VIII Bieg Siedleckiego Jacka, w ramach którego mężczyźni rywalizowali o 6. Mistrzostwo Polski w Biegu Ulicznym na dystansie 5 kilometrow – triumfował Tomasz Grycko.

Przez niemal cały dystans na prowadzeniu znajdował się Tomasz Grycko, ubiegłoroczny wicemistrz Polski na tym dystansie. Zawodnik UKS Bliza Władysławowo zwyciężył w czasie 14:27, wyprzedzając Mateusza Demczyszaka o cztery i Roberta Głowalę – o czternaście sekund.

Tomasz Grycko w Siedlcach zdobył czwarty tytuł mistrza Polski w karierze, w ubiegłym roku triumfował w biegu przełajowym i na dystansie 10.000 m, w marcu br. ponownie wygrał przełaj w Jeleniej Górze.