1 / 0

Buziak i Brzozowski mistrzami Polski na 20 km

Podczas rozegranych w niedzielny wieczór w Nowej Dębie mistrzostw Polski w chodzie na 20 kilometrów najlepsi byli Paulina Buziak oraz Artur Brzozowski.

Paulina Buziak uzyskała czas 1:36:08 i o ponad dwie i pół minuty wyprzedziła Katarzynę Golbę (1:38:41). Dla zawodniczki z Mielca to już dziewiąty medal mistrzostw kraju na dystansie 20 kilometrów w ostatniej dekadzie (trzeci złoty). Brąz zdobyła Agnieszka Ellwart – 1:39:39. W ustalonym przez PZLA terminie żadnej polskiej chodziarce nie udało się wywalczyć wyniku lepszego od wskaźnika na mistrzostwa świata w Londynie.

Mistrzem Polski został trzeci przed rokiem Artur Brzozowski – 20 kilometrów ulicami Nowej Dęby pokonał w 1:23:55. Wicemistrzem kraju został Damian Błocki (1:24:00), a trzeci był Rafał Fedaczyński (1:24:11).

Artur Brzozowski na mecie mistrzostw Polski w Nowej Dębie (foto: Filip Moterski)

W związku z rozegraniem już mistrzostw Polski na 20 kilometrów w programie krajowego czempionatu w Białymstoku znajdzie się chód na 5000 metrów kobiet oraz 10 000 metrów mężczyzn, nie zaliczany do klubowego mistrza Polski.