1 / 0

22. OOM we Wrocławiu - I dzień

W pierwszym dniu 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu rozegrano pięć konkurencji finałowych, rywalizację rozpoczęli wieloboiści, w 16 konkurencjach wyłoniono finalistów.

Czwartkowe finały

100 m M

Damian Sztejkowski (LKS Polkowice), dwukrotny halowy mistrz Polski juniorów młodszych, zdobył złoty medal w czasie 10.89 (-0.5 m/s), lider tabel Dominik Smosarski (PKS Gwardia Szczytno) w pierwszym starcie po kontuzji odniesionej w ME U18 w Tbilisi był czwarty (11.10).
2. Rafał Pająk (LUKS Zabrzeg) 10.98, 3. Szymon Woźniak (BKL Bełchatów) 11.08

3000 m M
Po zaciętym finiszu trójka medalistów kończyła bieg w trzech metrach, zwyciężył Stanisław Lebioda (KKS Victoria Stalowa Wola) 8:44.43, tegoroczny mistrz Polski w biegu przełajowym.
2. Bartosz Jarczok (LUKS Zabrzeg) 8:44.52, 3. Dariusz Nowakowski (MLUKS Tarnów) 8:44.94

100 m K
Już szósty złoty medal MP w karierze (w tym dwa w hali) zdobyła Klaudia Adamek (KS Gwardia Piła) 11.78, medalistka ME w Tbilisi.
2. Martyna Kotwiła (RLTL ZTE Radom) 12.00, 3. Alicja Potasznik (ur. 2000, GUKS Asy Dywity) 12.20

2000 m z przeszkodami K
W walce o złoty medal Kinga Królik (UKS Azymut Pabianice) 6:58.36 nieznacznie pokonała 16-letnią Patrycję Michalik (MKS-MOSM Bytom) 6:58.71. Zwyciężczyni przed miesiącem zdobyła tytuł mistrzyni Europy juniorek w biegu na orientację.
3. Klaudia Pawlus (2000, LLKS Osowa Sień) 7:01.05

Od prawej: Julia Mądra, Zuzanna Drygalska i Wiktoria Raś

Chód 5000 m K
Niespodziewane zwycięstwo odniosła niespełna 16-letnia Wiktoria Raś 25:27.28, złota medalistka dwóch ostatnich MP młodziczek. Komisja Odwoławcza przyznała drugi złoty medal niespełna 16-letniej Julii Mądrej (obie z klubu LKS Stal Mielec trenowane przez p. Marzenę Kulig) zdjętej z bieżni na 800 m przed metą (prowadziła z przewagą 60 m) przez sędziego głównego chodu już po dwóch czerwonych kartkach.
2. Zuzanna Drygalska (CMKL Człuchów) 26:18.64, 3. Patrycja Olejnik (AZS-AWF Gorzów) 26:58.76

Siedmiobój
Kolejną zaciętą rywalizacją na dobrym poziomie uraczyły kibiców Adrianna Sułek 3425 pkt (po czterech konkurencjach) i Patrycja Adamczyk 3347. Obie wygrały po dwie konkurencje i dwukrotnie były drugie. Obie mają szansę poprawić rekord Polski Patrycji z Tbilisi 5452 pkt, poprzedni należał do Adrianny (5342). Spore postępy poczyniła Dominika Kolterman 2864.