1 / 0

Gdańsk: Chabowski mistrzem Polski na 10km

Marcin Chabowski został w Gdańsku mistrzem Polski w biegu ulicznym na dystansie 10 kilometrów.

Zawodnik Pomeranii Szczecinek wywalczył czwarty tytuł mistrzowski na 10 kilometrów (dotychczas rozegrano sześć edycji mistrzostw Polski na tym dystansie). W Gdańsku złoto dał mu czas 29:14, słabszy o 19 sekund od jego własnego rekordu mistrzostw z 2011 roku. Srebro wywalczył Artur Kozłowski (29:31), a brąz Arkadiusz Gardzielewski (29:50).

W Biegu św. Dominika, podczas którego rozegrano mistrzostwa, zwyciężył Kenijczyk Sirma Haron – 29:06. Chabowski minął metę tuż za nim. W mistrzostwach kraju sklasyfikowano 30. zawodników. Panie o medale na 10 kilometrów powalczą pod koniec sierpnia w Łodzi, podczas Biegu Fabrykanta.

Pełne wyniki: Gdańsk