1 / 0

Gdańsk: Kozłowski mistrzem Polski na 10 km

W Gdańsku w ramach 21. Biegu św. Dominika po raz piąty rozegrano mistrzostwa Polski na dystansie 10 km, złoty medal zdobył Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz ) powtarzając swój sukces sprzed dwóch lat.

W Gdańsku w ramach 21. Biegu św. Dominika po raz piąty rozegrano mistrzostwa Polski na dystansie 10 km, złoty medal zdobył Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) powtarzając swój sukces sprzed dwóch lat.

Zawodnik z Sieradza uzyskał czas 30 minut 10 sekund wyprzedzając 21-letniego Szymona Kulkę o 5 sekund i Emila Dobrowolskiego o 10 sekund.

Dla Artura Kozłowskiego jest to już czwarty medal w karierze zdobyty na Długim Targu przed Fontanną Neptuna. W 2010 r. sięgnął po brąz, następnie po srebro i złoto. W pięciu edycjach MP na 10 km mistrzami Polskimi zostawali tylko dwaj zawodnicy, trzykrotnie zwyciężał Marcin Chabowski z Wejherowa.

W Biegu św. Dominika triumfował Kenijczyk Francis Kiplagat Lagat 29:45, przed Ukraińcem Mykolą Juchymczukiem, drugim w tegorocznym maratonie w Dębnie, 30:05 i Kozłowskim. Na czwartej pozycji uplasował się prawie 40-letni Szwajcar Viktor Röthlin, mistrz Europy w maratonie z 2010 r., 30:14.