1 / 0

Nowakowska i Gardzielewski mistrzami Polski

Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork) oraz Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) zdobyli dziś w Warszawie złote medale 2. Otwartych Mistrzostw Polski w Biegu Ulicznym na 5 kilometrów.

Rywalizacja panów zakończyła się zwycięstwem Gardzielewskiego, który uzyskał czas nieznacznie gorszy od ubiegłorocznego zwycięzcy Henryka Szosta. Zawodnik wrocławskiego Śląska uzyskał dziś na ulicach warszawskiego Ursynowa czas 14:04 (rok temu Szost wygrał z wynikiem 13:59). Drugi linię mety przekroczył Artur Kozłowski (14:13), a trzeci był - podobnie jak w ubiegłym sezonie – Artur Kern (14:25).

Złoty medal w rywalizacji kobiet wywalczyła Dominika Nowakowska i tym samym obroniła wywalczony rok temu mistrzowski tytuł. W tym roku do zwycięstwa zawodniczce z Lęborka wystarczył nieco słabszy rezultat niż w 2012. Brązowa medalista mistrzostw Europy w biegach przełajowych (drużyna U-23) z 2007 roku uzyskała dziś na Ursynowie wynik 16:07 (rok temu dystans 5 kilometrów pokonała w 15:52). Drugie miejsce zajęła trzecia przed rokiem Agnieszka Mierzejewska (reprezentująca od tego sezonu MKS-MOS Płomień Sosnowiec) z czasem 16:35, a brąz przypadł olimpijce z Pekinu Dorocie Grucy (16:41).

Elita zawodników tuż przed startem

Dla Gardzielewskiego to już trzeci medal mistrzostw Polski w tym sezonie – dotychczas zdobył złoto w maratonie oraz został wicemistrzem kraju w biegu przełajowym na długim dystansie. Nowakowska drugi raz w 2013 stanęła na podium krajowego czempionatu – blisko 3 miesiące temu zdobyła w Warszawie srebro w półmaratonie.

Pełne wyniki: WARSZAWA