1 / 0

Otwarcie stadionu w Brodnicy

14 września na stadionie miejskim OSiR w Brodnicy nastąpiło uroczyste otwarcie zmodernizowanego obiektu wyposażonego w nawierzchnię syntetyczną typu mondo.

Uroczystość zainaugurował burmistrz Brodnicy pan Jarosław Radacz. Przecięcia wstęgi dokonała para młodych zawodników klubu MUKL Brodnica wraz z jego prezesem Zenonem Rosińskim, od kilkunastu lat spiritus movens lekkoatletyki w mieście nad Drwęcą.

Przed rozpoczęciem mityngu z udziałem reprezentantów 21 klubów nastąpiło symboliczne przekazanie pałeczki przez brodnickich lekkoatletów starszego pokolenia z LZS Merkury Brodnica – które reprezentowali m.in. bracia Seidel, sprinter Wojciech (mistrz świata weteranów ’15 w biegu na 100 m, kategoria M65) i skoczek w dal Wiesław – obecnie trenującej młodzieży.
Najlepszy wynik mityngu uzyskał gość specjalny – Marcin Krukowski, zwycięzca rzutu oszczepem 78.69.
Zacięty bieg na 600 m wygrał 16-letni Jędrzej Poczwardowski, wicemistrz OOM, 1:22.27.

Warto dodać, że pierwsze zawody lekkoatletyczne w Brodnicy rozegrano już w dniu 28.10.1922 r. W Brodnicy urodził się i rozpoczynał treningi olimpijczyk z Helsinek (4x100 m) Dominik Sucheński (wuj braci Seidelów), po zakończeniu kariery sportowej – znakomity starter.
Nową historię lekkoatletyki brodnickiej piszą podopieczni pułkownika Zenona Rosińskiego (pracującego niegdyś po sąsiedzku stadionu, w 4 Pułku Chemicznym), którzy w 2008 r. zdobyli złoto OOM w sztafecie 4x400 m i podwójnie wygrali 400 m. Dwa lata później pod wodzą Mateusza Zagórskiego (medalisty Uniwersjady ’15)  zdobyli medal w sztafecie podczas MPJ, a w 2013 r. – w młodzieżowych MP. Dziewczęta nie pozostają w tyle, przed rokiem sięgnęły po mistrzostwo Polski U16 w sztafecie 4x100 m.