1 / 0

Zwycięstwo Anny Sabat w Göteborgu

Anna Sabat była najlepsza w biegu na 800 metrów podczas mityngu w Göteborgu. Z miejsc w pierwszych trójkach cieszyli się także Justyna Święty-Ersetic, Matylda Kowal, Anna Kiełbasińska, Rafał Omelko oraz Mateusz Borkowski.

Dla zawodniczki rzeszowskie Resovii obecny sezon jest najlepszy w karierze. Po udanych startach w Athletics World Cup oraz finale mistrzostw Europy Anna Sabat nie zwalnia tempa. W sobotę odniosła cenne zwycięstwo w mityngu Grand Prix w Göteborgu uzyskując na dystansie dwóch okrążeń czas 2:01.70. To jej szósty najlepszy rezultat w karierze.

Po niezwykle udanych mistrzostwach Europy Justyna Święty-Erestic zajęła w Göteborgu drugie miejsce. Polsce zabrakło sił na finisz i uzyskując czas 51.71 uległa Lisannie de Witte, która pobiegła 51.55.

Także drugie miejsce, z czasem 46.66, zajął Rafał Omelko. Polak na mecie przegrał jedynie z Rabahem Yousifem (45.92). Czwarty był Patryk Dobek – 47.28.

Mateusz Borkowski uzyskał na 800 metrów 1:46.97 i zajęła trzecią lokatę. Pierwszy był mistrz Europy do lat 23 z Bydgoszczy Szwed Andreas Kramer (1:45.27).

Rekord życiowy 9:04.03 ustanowiła trzecia w biegu na 3000 metrów Matylda Kowal. Szósta linię mety przekroczyła Paulina Kaczyńska (9:08.39). Wygrała Loice Chemnung – 8:50.49.

Trzecia w sprincie na 100 metrów była Anna Kiełbasińska (11.58). Polka do zwyciężczyni, Jamile Samuel, straciła zaledwie 0.03 sekundy.\

W rzucie dyskiem czwarty był Bartłomiej Stój, który uzyskał 58.24. Rzutem na 65.37 wygrał Lukas Weißhaidinger.

Na dystansie 200 metrów piąty był Karol Zalewski. Polak uzyskał 21.20, z czasem 20.79 triumfował Kyle Greaux.