1 / 0

11 finałów Polaków w I dniu ME U18

W pierwszym dniu 2. Mistrzostw Europy U18 w Győr nasi zawodnicy awansowali do jedenastu finałów.

Pchnięcie kulą
Obaj Polacy osiągnęłi minimum do finału (19.00), Piotr Goździewicz – 19.58 (w pierwszej próbie, najlepszy wynik sezonu), Wojciech Marok – 19.39 (w trzeciej próbie). Tylko Białorusin Aliaksej Aleksandrowicz uzyskał lepszy wynik od Polaków (19.86).
Rzut dyskiem
W pierwszej próbie Wojciech Marok osiągnął najdalszą odległość w konkursie 58.56, Gracjan Kozak – trzecią (56.11). Drugi z minimum do finału był Hiszpan Yasiel Brayan Sotero (57.17)
Rzut oszczepm
Awans do finału Marka Muchy, w drugiej próbie wynikiem 70.19 (szóstym w kwalifikacjach) przekroczył minimum (70.00).
Skok wzwyż
Brak strąceń do wysokości 2.00 włącznie zapewnił udział w finale Emanuelowi Wąskowi (11 miejsce ex aequo).
Trójskok
Kacper Rudnik awansował do finału z rekordem życiowym 14.44 (12 miejsce), po raz pierwszy wystartował w tej konkurencji… 16 czerwca br. Kacper Krawczyk z rezultatem o centymetr słabszym był 13.

100 m
Rafał Łupiński (10.92, drugi w serii) i Szymon Szachniewicz (11.04, trzeci w serii) dotarli do półfinału, w którym osiągnęli odpowiednio 11.03 (13. czas) i 11.11 (19. wynik).
1500 m
Polacy poza finałem, Filip Ostrowski zajął dziewiąte miejsce w serii 3:57.27,  a  Mateusz Kuchman – dziesiąte (4:07.42).

Dziewczęta
Skok o tyczce
W finale wystapi 13 zawodniczek, które pokonały 3.80 (minimum wynosiło 3.95), w tym Karolina Wejman i Victoria Kalitta.
400 m
Kinga Gacka piąta w swojej serii eliminacyjnej awansowała do półfinału z 13. czasem (55.83).
800 m
W półfinałach wystąpią Natalia Łachowska, po zwycięstwie w eliminacyjnej serii czasem 2:11.71 i Alicja Stój, trzecie z wynikiem 2:16,32.
Siedmiobój
Julia Słocka po czterech konkurencjach zajmuje 12 miejsce majac 3053 pkt (100m pł – 14.80, skok wzwyż 1.63, pchnięcie kulą – 1.66 i 200 m – 26.25).
100 m
Pia Skrzyszowska (u góry na zdjęciu) w eliminacjach zajęła drugie miejsce w serii (11.97), w półfinale uplasowała się na trzeciej pozycji z wynikiem 11.94 (13. czas)

Chód 5000 m
W pierwszym finale mistrzostw Agata Piekarz zajęła 18. miejsce z rezultatem 26:12.64. Po złoto sięgnęła  Białorusinka Hanna Zubkowa (22:45.47).

Rzut młotem
Polki nie awansowąły do finału , Karolina Bomba z wynikiem 60.82 uplasowąła się na 13 miejscu, Aleksandra Kufel nie została sklasyfikowana (wszystkie trzy próby nieważne).
2000 m z przeszkodami
Polki w eliminacjach na odległych pozycjach, Aleksandra Styś z czasem 7:53.35 zajęła 16 miejsce w serii, Karolina Główczewska z rezultatem 7:10.68 – trzynasta.