1 / 0

Szost piąty w Hanowerze

Henryk Szost zajął piąte miejsce w niedzielnym maratonie w Hanowerze, z czasem 2:13:37 był najszybszym biegaczem spoza Afryki.

Zawodnik WKS Grunwald Poznanń do 30 km biegł w 5-osobowej czołówce, na ostatnich kilometrach Szost – znany z szybkiego biegania w chłodnej aurze – odczuwał skutki wysokiej temperatury i ostatecznie przybiegł na metę tracąc do zwycięzcy 3:53.
Triumfował Etiopczyk Seboka Nigusse 2:09:44, przed trójką Kenijczyków, z których najszybszy był Michael Njenga 2:10:16.

Rywalizację kobiet wygrała Kenijka Agnes Jepkemboi 2:32:55. Na 10. miejscu uplasowała się łodzianka Dorota Gapys 3:20:17, a na 13. – Anna Jakubczak-Pawelec, olimpijka z Sydney na dystansie 1500 m, 3:23:30.

Warto dodać, że w 1991 r. w inauguracyjnym maratonie w Hanowerze zwyciężył Marek Adamski (2:15:04), a w roku 2000 jego sukces powtórzył Waldemar Glinka (2:12:55).

Braga
W międzynarodowych mistrzostwach Portugalii w biegu na 10.000 m Adam Nowicki (trzykrotny wicemistrz Polski na tym dystansie) czasem 29:12.85 poprawił rekord  życiowy zajmując 10 miejsce.
Triumfowali Hiszpanie, Antonio Abadía (medalista ostatnich mistrzostw Europy) 28:17.24 przed Fernando Carro 28:28.68.